Tarihçemiz

1988

Ekin Adademir Ltd'in temelleri 1988 yılında faaliyet göstermeye başlayan Ekin Ticaret ile atıldı. Yerli, yabancı birçok firmadan ithal edilmiş ürünleri pazarlamaya başlayarak, başlangıçta tek sermayesi güvenirliği ve dürüstlğü olan Ekin Ticaret, bu sermayesinden ödün vermeden başarılı bir şekilde büyümeyi sürdürdü.

1996

Ekin Adademir Limited 1996 yılında kuruldu ve ilk birkaç yıl içinde, Ekin Adademir tarafından yürütülen şirketin uluslararası bayilikleri ve ürün yelpazesi günden güne artmıştır.Ekin Adademir Ltd. dünya genelinde bilinen birçok firmanın Kuzey Kıbrıs'daki yüzü olmuştur ve olmaya devem etmektedir.

1998

Tarihler 1998 senesini gösterdiğinde Ekin Adademir Limited, Kuzey Kıbrıs pazarının lider ithalat, ihracat ve pazarlama firmalarından biri haline geldi ve sadece iç piyasaya değil, asker ve gümrüksüz satış mağazalarınada ulaşarak satış ağını genişletti.

2001

Özellikle büyüyen iş ve genişleyen takımımızın da etkisiyle kurumsallaşmak kaçınılmaz bir hale geldi.

2006

2006'da yeni tamamlanan Hamitköy ofis ve depo binamıza geçerek operasyonel gereksinimlerimizi giderdik.

2020

Tarihler 2020'yi gösterdiğinde ise toplam kapalı alanı 10,000 m²'ye ulaşan (3,500 m²'si soğuk depo olmak üzere) son teknoloji ile donatılmış Haspolat ofis ve depo binamıza geçiş yaparak operasyonel ve lojistik kabiliyetimizi maksimum düzeye çıkardık.